Если ты ходишь по грязной дороге, ты не сможешь не выпачкать ног (с) И. Кормильцев

1 2 3 4 5 6 7

..... Я - ПЕРШИЙ ....... Доброго дня Вам, хлопці, я на роботі.....
Ось так починається таксистська зміна. Навіть перш ніж завести свого залізного коня, водій таксі вмикає рацію. Там вж е на нього зачекались диспетчери. Замовлень цього вечора вдосталь.

..... Побережжя, скільки чоловік? .... шість чоловік? .... На шосту годину, так? ... добре, добре. Буде машина на шосту годину.
Але хлопці-таксисти не поспішають на виклик. Шоста вечора – восени вже темно у таку пору. Але дебелі молодики бояться виїжджати на замовлення. Навіть вдень у Івано-Франківську небезпечно. Хтось оголосив справжню війну на виживання найбільшій службі таксі у місті. Тарас Данилюк один з перших отримав чорну мітку автопіратів. Тарас чекав на клієнтів на околиці міста. З одного боку – будівельний майданчик, з іншого – багатоповерхівки. В одній із них знаходиться місцевий пивбар. Чекати клієнтів з подібних закладів Тарасу не звикати. Хлопець знає – клієнти завжди затримуються за келихом пива. От і зараз – розслабився і навіть трошки задрімав.
- Місце таке біля озера. Там таке місце темне. Було вже за п’ять четверта. Вийшли хлопці в чорному з бітами в руках і нанесли на машину по вікнах декілька ударів, я сидів за рульом в машині, вискочив з машини, вони начали тікати, побили мені вікна. Втікли.
В той день диспетчер зафіксувала два дзвінки – у різних кінцях міста, але в один і той самий час. Другий водій був поруч, до виходу клієнтів ще мав десять хвилин. Чоловік знав –йому працювати усю ніч, тому скористався вільною хвилинкою і пішов випити кави. Хвилина виявилась роковою.
- Все сталося моментально - в дві секунди приїхав на замовлення, дві хвилини почекав і почали бити вікна, поки вибіг вже ніког не було.
Далі – більше. Наступною жертвою став напарник Тараса – Юрій. Його навіть не викликали через диспетчера. Невідомі стежили за його автівкою, дочекались, коли хлопець відпрацює і піде додому.
- Коли я подивився у вікно, то побачив, що горить ліве колесо моєї машини. Коли вибіг на двір, то почав гасити полум’я. Потім приїхали пожежні, приїхали працівники ДАІ, подивилися і поїхали дальше - склали протокол про коротке замикання. Вони склали протокол,що коротке замикання, хоча горіло колесо!
Але вже за добу згоріла вщент наступна машина. Невідомі навіть не зважили на те, що на автостоянці був не один десяток машин мешканців будинку. Сергій вже спав, коли почув крики з вулиці.
- Сусіди вже повибігали, бо машини стоять плотно, щоб їхні машини не зайнялися. От сюди, під двірники, налили бензин, він пішов туда в середину в канали, де вода стікає. І прогоріло звідси всьо повністю вниз, можете бачити такі обпалини.
Щоб відремонтувати спалене авто Сергію довелося брати кредит. Хлопець заишився без засобів існування. Тепер, щоб прогодувати родину, йому треба працювати у дві зміни.
- В ремонт багато вклав, тисяч до десяти приблизно. Фактично то красився капот, шумоізоляція, крило красилося. Скло мінялося, проводка потягнула достатньо. Пожежні сказали, що був факт підпалу, міліція нічого не сказала, давав тричі свідчення та й всьо.
Хлопці одразу ж зкооперувались і поали працювати групами. З місяць на виїзди їздили кількома машинами.
- У нас було з такої великої служби вночі їздило три машини на всьо місто. Хлопці просто боялися, не виїжджали на роботу і відповідно ми втрачали клієнтів, бо ми не могли їх обслужити.
Михайло Рибак обурений – власник служби Івано-Франківського таксі переконаний – шість знишених машин за місяць – справа рук не таких везучих конкурентів.
- Конкуренція дуже велика, тому що в Івано-Франківську налічують біля 12 служб таксі,які надають послуги з перевезення пасажирів, але, на мою думку, конкуренція має бути завжди здоровою, коли люди стараються працювати краще, а не така, коли конкуренти один одного б’ють, палять машини....
Таксисти – ризикована професія. За місце у місті конкуренти готові на будь що. Але як пересічному користувачу таксистських послуг розібратись – хто справжній таксист? На це я відповіді не маю. Як там у школі вчили –не розумієш – проводь досліди. От і знадобились мої шкільні одинадцять років. Вперед до експериментів!

- Мне тут вещи надо перевезти, это тут - рядом в доме....
Машина таксі стояла недалеко від мого будинку. Пропоную нормальні гроші за те, щоб проїхати кілька кілометрів. Лише дурний не погодиться. Але є одне «але». За п’ятнадцять хвилин до цього беру пакет для сміття і пхаю в нього увесь свій не потрібний мені мотлох. Ось з оцим пакетом і лопатою прошу відвезти мене до найближчого лісу. Зовні пакет схожий на труп. Що у середині – таксист не знає. Але пакет і людина з лопатою у лісі мала б навести на відповідні думки. Таксист уважно дивиться на мене, на пакет, на лопату і... я вже готова сама викликати собі міліцію! ..але, ніі! Просто просить збільшити суму вдвічі.
- Сколько? Сорок, как и говорили?
- Ребята, я не знаю, что у вас такое - ваши дела. Сотка - и я вопросов не задаю, еду себе дальше.
Виявляється, справжніх таксистів не так легко й розпізнати. Славко Петренко п’ятнадцять років таксує, п’ятнадцять років офіційно. Але чоловік стверджує – таких як він – обмаль. Більшість, так як і я, просто купують шашечки. Вони не відповідають ні за що – ані за клієнта, ані за його безпеку. Офіційно – їх не існує.
- Таксисти у нас зараз всі ліві, менше одного відсотка у нас зараз їздять по документах, мають ліцензію, ліцензійну картку, платять податки. Пішли на ринок, купили собі шашку, почепили і ви вже таксист! На сьогодні в Києві працює десь 30-40 тисяч машин таксі. На Київ на даний момент видано трохи більше тисячі ліцензійних карток, з них 60% - це сірі картки, які видані на підприємства, з яких не платяться податки. Таксистів ніхто не контролює.. Люди йдуть в таксі від безнадьоги і всі їдуть куди? – О, в Києві заробимо гроші, а що тут заробиш - тут треба працювати, а вони не працюють, всі ж хочуть урвать - менше працювати, більше отримувати. А на що готові заради грошей – труп перевезти, чи щось таке… це вони як уже домовляться.
Добре, на таксиста везе через раз. Не відомо – на кого натрапиш. Але ж пасажири самі мають обирати - їхати чи ні. Очі ж мають! Я проводжу експеримент – купую шашечку на Троєщинському ринку, всього шістдесят гривень, чіпляю на своб машину. Тепер я – справжній таксист. Виїжджаю на маршрут. Шашечка- запорука довіри пасажира. Пасажир ніколи не спитає документів. Шашечка є – от і добре. Сто відсотків – таксист. Купую пляшку горілки, звісно ж, як законослухняна громадянка, я не буду пити за кермом. Тому виливаю горілку місцевим алкашам, вони, до речі, були дуже вдячні і здивовані. Дивилися на мене, як на діда Мороза, якого вони вперше зустріли за свої сумно проведені сорок років. У порожню пляшку наливаю воду. Тепер я - таксист-алкоголік. Цікаво, чи на довго вистачить пасажирів. Біля Одеської площі сідають два хлопці – їм на Васильків. Усю дорогу я п’ю «горілку», вони мовчать. Починаю матюкатись – мовчать! Доїжджають до Василькова – вискочили, перехрестились й накивал п’ятами! Але мені не сказали ані слова. Отже, попит проджує пропозицію. Пасажири готові їздити з п’яними таксистами, а таксисти - перевозити трупи. А ті одиниці, які працюють офіційно, платять за всіх – за касові апарати, за спалені машини, за розляканих клієнтів.

Тетяна Скурська, для СЛЕД.net.ua

Следите за нашими обновлениями в социальных сетях: Facebook, Twitter , Google + и LiveJournal.
читайте также

Ставленница бывшего главы области Михаила Саакашвили, в прошлом дизайнер студии «Рестарт», Беленко искусственно создает препятствия обычным предпринимателям и иностранным инвесторам. В частности, она не допускает рассмотрения соответствующей документации по развитию области на Архитектурно-градостроительном совете при Управлении по вопросам градостроительства и архитектуры ОГА, если ей «не занесли». Это касается Схемы планирования территорий: Любашевского, Балтского, Татарбунарского, Ширяевского и Окнянського районов Одесской области, а также Генпланов по Любашевскому району и других...
Читать больше

Еще во времена Януковича, когда Григорий Мамка был заместителем начальника Главного следственного управления МВД, Любезников участвовал во многих схемах Мамки по рейдерским захватам и давлению на бизнес.Дмитрий Любезников – ученик и верный последователь легенды коррупции в МВД Григория Мамки. Еще во времена Януковича, когда Григорий Мамка был заместителем начальника Главного следственного управления МВД, Любезников участвовал во многих схемах Мамки по рейдерским захватам и давлению на бизнес
Читать больше

Супруга первого заместителя Главного следственного управления Службы безопасности Украины Александра Кравченко является владельцем (абсолютным или частичным) фирм, которые контрабандой поставляют фармацевтические препараты в Приднестровскую молдавскую республику (оккупирована РФ с 1991 года). Непосредственно инициатором контрабандных схем является известный по ряду других уголовных производств гражданин Индии Джаин Прадип Кумар. А также компания из ОАЭ «Дени и Хеми» и компания «Таблетка А», которой владеет Юлия Кравченко — жена полковника Кравченко...
Читать больше

После 2014 года и утраты львиной доли влияния их покровителя, братья Фистали исчезли с первых мест победителей государственных тендеров и от внимания СМИ, но бизнес на бюджетных средствах не забросили. Структуры Фисталей сосредоточились на поставках расходных материалов для гемодиализа больным почечной недостаточностью. Проведение процедуры гемодиализа проводится за счет государственных средств, что и делает эту сферу фармрынка такой выгодной, при условии наличия связей, разумеется. Подобные связи у братьев Фисталей очевидно, нашлись...
Читать больше

Бизнесмен Виталий Кропачев, которого СМИ называют «угольным смотрящим», задолжал своим кредиторам порядка 300 млн грн и на данный момент «пропал». Бизнесмен не отвечает на звонки и, вероятно, выехал из Украины. Кропачев привлек деньги на залог для участия в приватизационном конкурсе по покупке «Центрэнерго». Это порядка 300 миллионов гривен. Обещал, что вернет сумму после приватизации, когда его партнеры дадут ему 6-7 млрд для оплаты сделки. Но, конкурс отменили, а Кропачев «исчез» — на мобильный не отвечает, на связь не выходит. Или уехал из страны или где-то прячется...
Читать больше

Страницы

FB twiter LJ rss

Блог

Это что, простите, за бред в интервью Генпрокурора? На складах рынка «7 километр» сто тысяч тонн ткани. Серьезно? Сто тысяч?! Вообще такое количество украинская легкая промышленность использует за год. Спрашивается сразу два вопроса. Первый – нахрена загонять это ненужное громадное количество ткани на один рынок сразу? Второй – как это вообще там поместилось? Юрий Витальевич, вы вот это серьезно или в порядке бреда? Вас грубо подставили те, кто готовил материалы. Увольняйте идиотов, дальше будет только хуже...
Читать больше